Obóz i kolonia ALF – Mazury 2024

Jak co roku, w  trakcie obozu / kolonii zapewniamy mnóstwo atrakcji

Forma: Obóz lub kolonia (do wyboru)

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „Łoś” w miejscowości Kobyłocha.  Teren ogrodzony, zamknięty. Dzięki swemu usytuowaniu wśród jezior i lasów zapewnia wspaniały  wypoczynek dając możliwość realizowania różnorodnych form rekreacji. Ośrodek posiada własne kąpielisko, kajaki, rowerki wodne, miejsce na ognisko, kort do tenisa, boisko.

Wiek uczestników:  od 8 – 17 lat

Termin: 17-27.08.2024

Cena: 2870 (przy 40 uczestnikach), 3000 zł (przy 30 uczestnikach)

Forma rowerowa: codzienne wycieczki rowerowe,

uczestnik zabiera własny rower (mamy możliwość przewozu

20 rowerów, decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wiek uczestnika)

Forma kolonijna – uczestnicy biorą udział tylko w wycieczkach pieszych i różnych zajęciach kolonijnych (plastycznych, majsterkowania ..)

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie + podwieczorek

PROGRAM: Grupa obozowa i kolonijna realizują codziennie przed obiadem różny program.

OBÓZ ROWEROWY: wycieczki rowerowe po okolicy, cross rowerowy, rowerowy tor przeszkód, majsterkowanie przy rowerze.

KOLONIA: W programie wycieczki piesze po okolicy, plażowanie, kąpiele w jeziorze pod opieką ratownika, zajęcia plastyczne, majsterkowanie, zajęcia świetlicowe, gry, zabawy.

PROGRAM PODSTAWOWY realizowany dla obozu i kolonii:

– Wycieczka autokarowa do Szczytna, wycieczka autokarowa do Olsztyna.

– Zajęcia sportowe,  konkursy sprawnościowe, gry drużynowe, podchody, ogniska.

– Zajęcia na kajakach, rowerkach wodnych.

Zajęcia dodatkowe dla chętnych.

– Majsterkowanie nauka: cięcia, wkręcania wkrętów, wbijania gwoździ, budowa karmnika dla ptaków i innych rzeczy z drewna.

– Pływanie na desce Sup

– Program plastyczny: plenery rysunkowe, prace w różnych technikach plastycznych, robótki ręczne.

– Program przyrodniczy: wycieczki do lasu, rozpoznawanie gatunków roślin, tworzenie „obrazu z natury”

– „Noc pod gwiazdami”  – obserwowanie gwiazd na tle pięknego ciemnego mazurskiego nieba.

– Nauka piosenek, szanty przy ognisku.

Cena obejmuje:

– Zakwaterowanie w obiekcie, domki 3 – 6 osobowe
– Transport autokarem turystycznym na trasie Kraków – Kobyłocha – Kraków + Transport rowerów (obóz rowerowy)

– Wyżywienie + suchy prowiant na drogę powrotną.

– Program podstawowy i zajęcia dodatkowe. Ubezpieczenie NW. Opiekę ratownika. Opiekę wychowawców.

Program fakultatywny

Zajęcia z tenisa ziemnego 2,5 godz.- program dodatkowo płatny 200 zł (ilość m-c ograniczona)

Wyprawa kajakowa po jeziorze Sasek Wielki (około 3,5 godz.) – program dodatkowo płatny 100 zł (tylko dla zakwalifikowanych)

Kierownik wyjazdu:  Bogdan Stefański – tel. 604 417 18

Organizator:  Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży  “ALF” i klub Wertikal

Tak było na obozie i kolonii w roku 2023.

W tym roku również gwarantujemy dobrą zabawę i wypoczynek dla uczestników.

Zapraszamy !

Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży  “ALF” oraz  klub Wertikal