Patronat Nad Sportem

Patronat nad zajęciami sportowymi

 

Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży „ALF”, zwraca się z uprzejma prośbą o rozważenie możliwości objęcia stałego patronatu, nad naszą działalnością rekreacyjno – sportową .

Pragniemy Państwa poinformować , iż od wielu już lat, mamy przyjemność organizować imprezy sportowe w naszym mieście. Nasze zawody rowerowe, biegi na orientację, wesołe pikniki, zawody narciarstwa biegowego, itp. wrosły w pejzaż krakowskiego Lasku Wolskiego . Imprezy te skupiają coraz większe rzesze miłośników czynnego kontaktu z naturą, spotkania te stały się tradycją usportowionej części naszego miasta. Pragnęlibyśmy również państwa zainteresować naszym projektem.
Działalność Sekcji Sportowej Stowarzyszenia „ALF”, jest nie tylko realizacją statutowych celów, ale również możliwością wsparcia finansowego działalności naszego Ośrodka .

Oprócz w/w akcji organizujemy, letni i zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży, prowadzimy dożywianie, zaspakajamy podstawowe potrzeby socjalno – bytowe dzieci, pochodzących ze środowisk zagrożonych patologiami społecznymi lub z ubogich rodzin.

Na co dzień prowadzimy ośrodek opiekujący się dziećm , angażujemy ich czas w komputerowe, muzyczne, techniczne i inne działania odciągające je od niewłaściwych działań.
Pragniemy Państwa zachęcić do przyjęcia stałej opieki nad naszymi projektami , polegającymi na systematycznych działaniach rekreacyjno – sportowych .
Ponownie, wzorem ubiegłych lat, pragniemy skupiać dzieci, młodzież i dorosłych wokół sportowych przedsięwzięć, licząc że jeszcze sportem i rekreacją możemy wzbudzić, zainteresować i odciągnąć tak wiele osób od niepotrzebnych, szkodliwych działań.
Zamierzamy ponownie zorganizować cykl imprez sportowych w okolicach Lasku Wolskiego co stało się już tradycją, a z czego jesteśmy dumni .

Organizowane przez nas imprezy nagłaśniamy w lokalnych mediach [Gazeta Wyborcza, Dziennik Polski, Telewizja Kraków, Radio RMF i inne] . Dzięki tej współpracy daliśmy się poznać jako jedyni organizatorzy imprez dla nie zrzeszonych, udział w zawodach może wziąć każdy ,bez względu na przynależność do organizacji, klubów.
Proponujemy przeprowadzanie imprez rekreacyjnych lub sportowych raz w miesiącu, przemiennie ;zawody rowerowe , biegi na orientacje itp. Wszystkie imprezy byłyby rozgrywane o Puchar „Państwa Firmy”, cykl zawodów kończyłby się zawodami o Puchar Pucharów „Firmy”. Pierwsze zawody sportowe pragniemy przeprowadzić w dniu 12 kwietnia 2010.

Całemu cyklowi imprez sportowych można byłoby nadać np. hasło „FIRMA NA SPORTOWO” lub „FIRMA ZAPRASZA ” , w domniemaniu do zmagań sportowych, lub jakiekolwiek inne rzucające się w ucho i przemawiające hasło. Oczywiście możliwości jest wiele, sądzę ze można by było znaleźć jakąś ciekawą i pożyteczną dla Państwa i naszego Ośrodka formę współdziałania.

Państwa udział w tym przedsięwzięciu spostrzegamy również na płaszczyźnie finansowej , koszty imprezy wynoszą 3000 złotych , które w przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy wpłacić na nasze konto.

Bardzo proszę o rozważenie tej niedoskonałej propozycji, może znajdziecie w niej Państwo jakieś zastosowanie dla swych potrzeb. Prosimy również o uwagi i propozycje .

[darowizny można, na podstawie zachowanego dowodu wpłaty – odliczyć od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu podatkowym. Podstawą odliczenia są :
Dla osób fizycznych : – art. 26 ust 1 pkt 9 lit. a ustawy „o podatku dochodowym od osób fizycznych” (DZ.U. 00.14.176 – tekst jednolity z późn. zm.),
Dla osób prawnych : – art. 18 ust 1 pkt 1 ustawy „o podatku dochodowym od osób prawnych” (DZ.U 00.54.654 – tekst jednolity z późn. zm).] Licząc na pozytywne przyjęcie naszej prośby, serdecznie dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem .