Informacje wyjazdowe, ekwipunek – OBÓZ / KOLONIA Gawrych Ruda 2019

INFORMACJE WYJAZDOWE, EKWIPUNEK – obóz, kolonia Gawrych Ruda 21.07-02.08.2019

WYJAZD:  21.07.2019 ZBIÓRKA O GODZ. 7:45 NA PARKINGU POD STADIONEM TS „WISŁA” UL. REYMONTA. POWRÓT 02.08 OK. 18-19

PAKOWANIE ROWERÓW W DNIU 20.07.2019  O GODZ. 17:00 POD STADIONEM TS „WISŁA” UL. REYMONTA

Informacje dla wszystkich uczestników wyjazdu

Prosimy W dniu wyjazdu 21.07.2019 stawić się z bagażem (zabrać także śpiwór i karimatę) na zbiórkę o godz. 7:45 na parkingu pod stadionem TS „Wisła” ul. Reymonta

EKWIPUNEK OBOWIĄZKOWY:

Wygodne buty do spacerów (także w dni deszczowe), buty do konkursów sportowych,  klapki basenowe (plażowe), buty do gry w piłkę (chętni) , bluza polar lub ciepły sweter 1 szt, bluza z długim rękawem 2 szt, dobra kurtka przeciwdeszczowa  z kapturem (nie może być foliowa!), długie spodnie min. 2szt, spodenki min. 3szt, piżama, przybory toaletowe, kąpielówki /strój kąpielowy, czepek na basen, ręcznik plażowy (kąpielowy), drugi ręcznik pod prysznic, nakrycie głowy – jasnego koloru, krem na plażę z filtrem UV, koszulki min. 7szt, bielizna osobista (na każdy dzień), skarpety (na każdy dzień), mały plecaczek na wycieczki . Wszystko wymienione to ekwipunek niezbędny – minimalny. Inne dodatkowe rzeczy, potrzebne dziecku prosimy dać już według własnego uznania.

Dodatkowo proszę dać dziecku: widelec, łyżka, talerz i kubek plastikowy – niezbędne do biwaku.

Dzieci będą uczestniczyć w dwudniowym biwaku pod namiotami w związku z tym muszą posiadać: śpiwór, karimatę, latarkę. Wszystkie wymienione rzeczy prosimy spakować w jeden wygodny dla dziecka bagaż.

PROSIMY ABY DZIECI UCZESTNICZYŁY W PAKOWANIU SWOICH BAGAŻY-  dziecko musi wiedzieć co posiada  !!!

ORGANIZATOR NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WARTOŚCIOWE PRZEDMIOTY ZABRANE NA OBÓZ.

KWOTĘ KIESZONKOWEGO MOŻNA ODDAĆ W DEPOZYT DO OPIEKUNÓW W PODPISANEJ KOPERCIE (IMIĘ I NAZWISKO, KWOTA. Kwotę proszę przygotować w nominałach umożliwiających wydawanie je dziecku każdego dnia np. po 10 zł)  – zbiera pani Anna Stefańska

 1. Karta zdrowia dziecka jest warunkiem dopuszczenia dziecka do wyjazdu. Oryginał karty – prosimy zapakować dziecku na wyjazd lub oddać kadrze w dniu wyjazdu – zbiera pani Anna Stefańska.
2.       UWAGA ! Jeżeli dziecko zażywa systematycznie jakieś leki prosimy o tym koniecznie napisać na kartce jakie są to leki i w jakich dawkach są zażywane przez dziecko. Kartkę opisać imieniem i nazwiskiem dziecka. Dzieci i młodzież nie mogą samodzielnie zażywać żadnych leków (w  tym witamin i innych preparatów) bez wiedzy kadry.
 1. TELEFONY!!! Chcemy aby Państwa dzieci podczas tego wyjazdu skorzystały jak najwięcej z miejsca, przyrody, okolicy. Jako kadra postaramy się zapewnić Waszym pociechom dużo ruchu, zabaw oraz aktywnego wypoczynku. Dlatego podczas obozu / kolonii dzieci będą mogły używać telefonów  TYLKO w ograniczonym wymiarze, zazwyczaj po obiedzie na czas max. 1,5 godz. (14:30 -16:00) Bardzo prosimy aby nie dzwonić do dzieci w porze wieczornej czy nocnej. Telefony będą wyłączone! Dzieci używające telefonu niezgodnie z przyjętymi zasadami będą miały zakaz używania telefonu w kolejnym dniu (Regulamin obozu/ kolonii).
 2. INNE Podczas wyjazdu obowiązuje zakaz konsumowania chipsów, coli itp. w nadmiernych ilościach. Jeżeli rodzic chciałby zwrócić uwagę na produkty „pyszności”, których dziecko nie powinno konsumować – proszę zaznaczyć to kadrzeJ
 3. Podczas wyjazdu obowiązuje całkowity ZAKAZ używania napojów energetycznych na bazie składników pobudzających np. kofeina, teina itp. zakaz dotyczy też spożywania wszelkich napojów typu kawa czy kawo podobne. W tej oraz innych kwestiach zachowania uczestnicy podpisywać będą stosowny REGULAMIN.

Ważne informacje dla rowerzystów

SPRAWY WAŻNE DOTYCZĄCE WYJAZDU na OBOZÓZ ROWEROWY/ KOLONIĘ W GAWRYCH RUDZIE

 1. Przed obozem – koniecznie oddać rower do serwisu ! Serwis dokonać według wytycznych zamieszczonych w ramce. Proszę wziąć pod uwagę, że okres wakacyjny to wzmożony ruch w serwisach rowerowych. Uwaga nowy rower też wymaga sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie – pojeżdżenia przed obozem.
 2. Prosimy w DNIU 20.07.2019 O GODZ. 17:00 dostarczyć rower do spakowania. Pakujemy do przyczepy na parkingu pod stadionem TS Wisła  Uwaga! Do momentu włożenia roweru przez kadrę do tej przyczepy, każdy odpowiada za swój rower – prosimy nie zostawiać go bez opieki !!!  Pakowanie rowerów chwilę trwa – proszę o cierpliwość – DZIĘKUJĘ.
 3. Rower do pakowania musi mieć odkręcony błotnik przedni , nie będzie on potrzebny podczas obozu – proszę zdemontować go wcześniej ! 
 4. Na czas transportu proszę zdemontować z kierownicy roweru: licznik, lampkę, rzeczy które mogą się oderwać.
 5. Na czas transportu koło przednie będzie demontowane przez osoby z kadry. Prawdopodobnie będziemy demontować także pedały roweru aby zmieścić rowery do przyczepki.
 6. Rower nie może posiadać żadnych bagażników – proszę zdemontować je wcześniej ! 
 7. Rowerzyści zabierają kask, rękawiczki, mały plecaczek na wycieczki, okularki rowerowe, !!!
 8. Rowerzyści muszą posiadać dętkę odpowiednią do rozmiaru swojego koła. Proszę zwrócić uwagę na wentyl aby kupić dętkę z odpowiednim wentylem do swojego koła, obręczy.

Rower –  konieczny ekwipunek rowerowy.

Uczestnik wycieczek rowerowych musi posiadać sprawny rower, który ma: dwa  sprawne hamulce, przerzutki, oświetlenie – przód i tył. Dodatkowe konieczne wyposażenie:  kask rowerowy, dobra kurtka na deszcz, spodnie/ spodenki rowerowe (mogą być spodnie z odsuwnymi nogawkami), rękawiczki rowerowe, koszulka rowerowa z krótkim rękawem (biała, jaskrawa), cienka bluza z długim rękawem, okulary, buty z twardą podeszwą, zapasowa dętka (odpowiednia do rozmiaru koła oraz rodzaju wentyla we własnym rowerze), mały plecaczek na wycieczki rowerowe, w którym można zmieścić: kurtkę, cienką bluzę, wodę, dętkę rowerową. Karta rowerowa (osoby które posiadają).  NIE wozimy rzeczy na bagażniku, bagażnik rowerowy jest zbędny !

W ramach obozu rowerowego zrealizujemy:  wycieczki rowerowe po Wigierskim parku narodowym i okolicach jeziora Wigry, dwudniowy biwak rowerowy (realizowany przy dobrej pogodzie), inne krótkie wycieczki po okolicy połączone z elementami krajoznawczymi, nauka podstawowych czynności podczas serwisowania własnego roweru,  przypomnimy przepisy ruchu drogowego,  zrobimy zawody rowerowe cross leśny, rowerowy tor przeszkód. Do wycieczek po drogach publicznych będą dopuszczone osoby posiadające kartę rowerową, pozostali będą brać udział w wycieczkach, na których będziemy jeździć bitymi drogami oraz szlakami leśnymi.

Przygotowanie roweru do obozu.

Rower uczestnika obozu musi być sprawny w 100%. Proszę dokonać serwisowania roweru w autoryzowanym punkcie zwracając szczególną uwagę na serwis w zakresie:

 1. Brak jakichkolwiek luzów w piastach, sterach, korbowodzie.
 2. Regulacji przerzutek – mają działać sprawnie.
 3. Koła roweru powinny być wycentrowane – hamulce nie mogą ocierać o obręcz lub tarczę utrudniając nawet minimalnie obroty koła. Opony muszą być z wyraźnym bieżnikiem.
 4. Klocki hamulcowe nie mogą być zużyte! Hamulce (dźwignie hamulca) powinny działać lekko.

5.Wszystkie linki w rowerze muszą być w dobrym stanie. NIE MOŻE BYĆ LINEK NADERWANYCH !

 1. Łańcuch oraz napęd roweru musi być wyczyszczony i nasmarowany odpowiednim preparatem do smarowania łańcucha na warunki suche.

Proszę wziąć z serwisu potwierdzenie, że powyższe rzeczy zostały wykonane, sprawdzone w rowerze.

TAK PRZYGOTOWANY ROWER UMOŻLIWI DZIECKU BEZPIECZNY UDZIAŁ W WYCIECZKACH ROWEROWYCH NA OBOZIE

Rower z jakąkolwiek usterką stwierdzoną podczas wyjazdu zostanie przekazany do serwisu na miejscu i naprawiony na koszt uczestnika. W czasie serwisowania roweru (może to potrwać nawet kilka dni) dziecko będzie brało udział w formie kolonijnej tego wyjazdu.

Nowy rower również wymaga szczególnej regulacji i przeglądu jego sprawności !!!

Bardzo dziękuję za zastosowanie do powyższych informacji i wytycznych. Mają one ułatwić udział dziecka w wyjeździe oraz zapewnić mu bezpieczny pobyt a nam sprawną organizacje obozu.

W razie pytań jestem do dyspozycji.     Bogdan Stefański – kierownik obozu. tel.  604 617 184 

Wypoczynek został zgłoszony pod numerem 11785/MAL/L-2019

Jedno przemyślenie nt. „Informacje wyjazdowe, ekwipunek – OBÓZ / KOLONIA Gawrych Ruda 2019

Możliwość komentowania jest wyłączona.